Паперове моделювання - створення паперових моделей (зменшених копій) з збереженням пропорцій.


Що таке паперовий моделізм?

Моделювання з картону і паперу позначає собою мистецтво створення масштабних моделей з паперу або картону. Моделі збираються з пофарбованих, вирізаних і зігнутих паперових деталей, які були попередньо створені.

Використовується папір самих різних видів: від цигаркового паперу, до щільного ватману.

Багато картонних моделей поставляються у вигляді готових наборів з надрукованими викройками (деталями), які залишається тільки вирізати і склеїти. З паперу можна зробити будь-яку модель, але найчастіше створюються моделі будинків, автомобілів, кораблів і військової техніки.

 

Трохи історії!

В моделей з паперу та моделей з картону цікава та довга історія.

Перші паперові моделі з’явилися у Франції в ХV столітті разом із виникненням технології серійного друку. Перші картинки вирізали у формі квадратів і наклеювали на кубики для навчання дітей.
Приблизно в той самий час у художників з’являється такий спосіб створення портрету, як вирізання профілю замовника з паперу. Пізніше цей напрямок в мистецтві назвали "витинанка", а вирізані профілі "витинанками".

Не цуралися цього способу і відомі художники типу Ільї Рєпіна, адже він не вимагав таких витратних матеріалів, як фарби та полотно, тому досить широко розповсюдився саме цей матеріал в народі.

Сьогодні у великих містах також можна зустріти вуличних майстрів, які пропонують за 2-3 хвилини вирізати профіль будь-кого з охочих. Так зародилося 2D-моделювання, яке й нині користується популярністю в колекціонерів на рівні з тримірними моделями. Винахід у 1786 році літографії дало поштовх для розвитку паперового моделювання. Поступово паперові моделі ускладнювались і до них додавали нові й нові деталі. На початку ХІХ століття з’являються перші тримірні моделі з паперу. Німецька компанія JF Schreiber company в 1831 році починає масове виробництво тримірних моделей із картону. В Японії починає розвиватися такий вид мистецтва, як "оригамі", тобто виготовлення предметів із паперу, який згинають у спеціальний спосіб.

Великий пік захоплення картонним моделюванням припав на кінець XIX на початку XX століття, хоча через масове виробництво наборів для збирання моделей із дерева та металу до кінця 20-х років він пішов на спад. Але з початком другої світової війни помітно зменшився випуск дерев’яних і металевих моделей, у той час як паперові моделі знову почали завойовувати популярність.

Навіть солдати вермахту між боями розважали себе збиранням паперових моделей танків.

У середині 20 століття з’явився конкурент паперових моделей – пластикові.

 Сьогодні моделювання з паперу знову на піковій популярності через низьку собівартість порівняно з пластиковими та металевими моделями. Ще одна перевага паперових моделей над пластиковими – відсутність необхідності їхнього розфарбовування, адже викрійки паперових моделей уже розфарбовані і з нанесеними відповідними текстурами.

 Це не означає, що підфарбовувати і фарбувати окремі елементи моделі взагалі не потрібно. Для якісного збирання моделі зазвичай необхідно підфарбовувати місця склеювання деталей, щоб вони не кидалися в очі і не псували вигляд моделі. Та разом із тим зробити подібне підфарбовування значно легше, ніж повністю розфарбувати модель.
 

Новинки

980 грн.
350 грн.
220 грн.
320 грн.
2 240 грн.